Pomysł na taki projekt pojawił się dość dawno z sentymentu do tego miejsca, bo mój dziadek był tu kolejarzem. Potem zakochałam się w tych odrestaurowanych wnętrzach. Popytałam Saganensis Wirtualne Muzeum Miasta Żagań i poznałam prezesa Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1, który wiele mi pomógł. Powiedziałam o moim pomyśle fotograf i prezes firmy KD Sp z oo  Kinga KD. Następnie zaprosiliśmy do współpracy ekipę :dymy i film SaroviaArt, agencje Showme kapelusze OKTOPUS sp. c. DJ BRYL-Żagań i tak zrodził się projekt,”Dworce dawniej i dziś. Sagan 1935″, w którym każdy miał coś ciekawego do powiedzenia. Mogę powiedzieć z satysfakcją, że powstaje materiał, który ma wielki walor historyczny i edukacyjny. Oto przedsmak ( poniżej zdjęcia z planu)

Dziękuję za wsparcie Straży Ochrony Kolei w Żaganiu, PKP PLK Zakład linii kolejowych w ZIELONEJ GÓRZE, PKP SA za możliwość skorzystania z pięknych wnętrz dworca oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK1 w Żaganiu za dostęp do zabytkowej lokomotywy.

Grupa Retrohobby

Dworzec kolejowy w Żaganiu lata 30-te 40-te to były tereny niemieckie i Sagan tętnił życiem. Było pięknie. Potem niszczał, bo u nas zrobił się bałagan. Teraz odrestaurowany, bo znaleźli się ludzie, którym zależało. Wspaniale! Więc opowiadam jak jest pięknie.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here