Takiej ilości amerykańskich pojazdów zgromadzonych w jednym miejscu nigdy nie widziałam. Czułam benzynę, rdzę, pasję, miłość, przyjaźń, dobre fluidy i wyborną whisky. Tak jawi mi się American Cars Mania 2018, zorganizowana w Oleśnicy przez z Mariusza Wypychowskiego i jego przyjaciół.

Testosteron

Było go pełno na każdym kroku.

Panowie ubrani stosownie do klimatu przyciągali damskie spojrzenia. Było dużo męskiego grania od uroczego country po rock and roll. Do Oleśnicy przyjechałam z Mirosławem Wiśniewskim.

Mirosław Wiśniewski- fotografia

To on i jego kolega Paweł Noworól zatrzymywali w kadrze ten wspaniały amerykański klimat.

Wybrałam się na spotkanie z historią motoryzacji innej niż zwykle, bo tutaj historia stykała się ze współczesnością. Było spektakularnie, kolorowo, głośno i wyjątkowo. I te auta o  przeróżnych gabarytach! Od zwykłych, poprzez jedyne w swoim rodzaju, oryginalne, nietypowe, wymyślne, niespotykane.

I nasza grupa Retrohobby też  inna niż zwykle. Stylizacje od pin up girl, po typowe flapperki z lat 30- tych.

American Cars Mania to wyjątkowi, ciepli, serdeczni ludzie. Bez kompleksów, z dystansem do siebie, wszyscy razem, obok siebie, dla siebie.

 Ameryka

Motoryzacja, kultura, muzyka, rozrywka i kuchnia w amerykańskim stylu. Uczyłam się i poznawałam. Wciągnęło…

I bezpieczeństwo

Odbywały się akcje o bezpieczeństwie przede wszystkim związanej z motoryzacją. Bardzo trafne i pożądane oraz  związane z tematem imprezy, szczególnie, że zajmowały się tym zagadnieniem prawdziwe autorytety: Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska i Maciej Zientarski. Wspaniałe, mocne i trafiające do serca przesłania, bo #1chwila wzrusza, porusza, przeraża, namawia do zwolnienia, zahamowania, szacunku na drodze.

#1chwila -fim ku przestrodze

Dziewczyny

Byłyśmy tam wszystkie razem, bo strefa pin up girl była przyjazna wszystkim paniom. Komfortowa i wzorcowo urządzona dawała upust kreatywności. Stylistki fryzur ( studio fryzur-Tańczuk- piękne włosy), makijażystki zadbały o dobry wygląd, a studio foto Mirosława Wiśniewskiego utrwalało samo piękno. Oto strefa dla pań, które chciały poczuć klimat lat 50-tych. Wciągnęło mnie.

Wydarzenie miało wiele imprez towarzyszących. Już organizator się o to postarał, żeby to była kwintesencja miłości, dobroci, szacunku i kultury. Były akcje charytatywne, dobroczynne, koncerty i konkursy.

American Cars Mania to wspaniała okazja, aby zrealizować teledysk zespołu rockowego Cadillac, bo głównym bohaterem miał być amerykański wóz. I stało się, bo atmosfera rock and rolla przyciągnęła miłośników tejże motoryzacji. Piękne auto Wiesława Houk, wspaniałe towarzystwo, Cadillac band i moje koleżanki. Zrobiliśmy to razem!

zespół Cadillac -klip

Zapraszam na stronę organizatora imprezy American Cars Mania. Do zobaczenia w 2019 roku.

AMERICAN CARS MANIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.