Facet, baba i opel

Takie moje spojrzenie na te sprawy 

Czym różni się facet od baby?

Spojrzeniem na świat, rzeczywistość, otoczeniem, sposobem  wychowywania dzieci, spędzaniem czasu wolnego. Facet nie myli kierunków. Dla niego „w prawo” to „w prawo”.

 Facet nie rozbiera świata na „czynniki pierwsze”. Dla większości  panów „czarne ” to „czarne”. Jak jest zmęczony to wypoczywa, jak głodny to je. Prosty „w obsłudze”.

Facet jak ma hobby to na 100 % w to wchodzi. Zadba o dom-oczywiście!  Przyniesie pieniądze, skosi trawę , zrobi remont ( bo jest silny), ale jak leci w tv program motoryzacyjny, albo historyczny, albo mecz  to lepiej „nie podchodź”.  I nie pytaj „kiedy jest spalony? „.

Jak chce jechać na ryby, na grzyby, na mecz, na koncert, pograć na komputerze, popisać na „fejsie”, pooglądać you tuba itp.itd to daj mu spokój. Zrelaksuje się, wyciszy, uspokoi i wróci na „łono rodziny”szczęśliwszy.

A ty posprzątaj w tym czasie, ugotuj, dopilnuj dzieci i mu nie przeszkadzaj. Możesz też poczytać, przeglądać „neta” , you tuba. I nic nie mów, nie narzekaj, nie marudź. Możecie nawet koło siebie siedzieć i nic nie mówić. Niech każdy w różny sposób robi coś swojego.

Ale on ma fajnie ze mną -pomyślicie. Taka wyrozumiała!  Słuchajcie dalej….

Kobieta to dopiero dziwna istota, ale fajnie ją  mieć . Wiadomo. I najlepiej skromną, zgrabną, ładną, mądrą, inteligentną, obrotną, „gospodarną”, pracowitą, wrażliwą, wierną , uczciwą , opiekuńczą i żeby znała się na samochodach. Czy ja się znam na autach ? Nic podobnego ! Próbuję się poznać, aby polubić pasję Pitera.

Facet różni się od baby.

I co takiego mądrego wymyśliłaś?-zapytacie.Co zrobić, żeby było dobrze? A może znaleźć coś wspólnego. Pasja, zaangażowanie we wspólną sprawę pomoże , a nawet zbliży i już facet i baba będą się mniej różnić. Takie jest moje spojrzenie na te sprawy.

 

mem 3

w aucie

CAM03895

DSC_8138 (2) — kopia — kopia