Jest  5 marca 2017 . Zbliża się rocznica .

 8 marca 2016 to nasza wielka klęska. Dziwny zbieg okoliczności, bo niby Dzień Kobiet, ale dla nas to Klęska  Opla. Minął rok i już wiemy, że porażki wzmacniają. Niekoniecznie Pitera, ale mnie tak! Wzmocniły – babę, Pitera-osłabiły. Ale od czego chłop ma babę ? 🙂 Piter- uczciwy obywatel i chłop wrażliwy, ufny i dobry. Sam nie oszukuje to myśli ,że wszyscy są tacy, naiwniak jeden! 

Ale do sedna : afery kryminalnej ciąg dalszy.

Najpierw zostaliśmy oszukani przez pseudomechanika, potem niezrozumiani przez Policję , następnie zbagatelizowani przez Prokuraturę, która beznamiętnie( delikatnie mówiąc) zapoznała się z naszym doniesieniem o szustwie. Werdykt: brak znamion przestępstwa. I tu zapada milczenie i zdziwienie wszystkich naszych znajomych tak samo oszukanych, bo przypominam: aukcja internetowa, zebranie zaliczek na remonty zabytkowych aut ( 20 samochodów) w kwocie od 5 tyś wzwyż, ucieczka pseudomechanika, auta pozostawione bez opieki, rozgrabione, cześci pogubione.  Rachunki, dowody, adresy świadków- wszystko nasz wymiar sprawiedliwości dostał na tacy- bo pobawiliśmy się  w dziennikarzy śledczych. BRAK ZNAMION PRZESTĘPSTA. I co? jesteście Państwo zdziwieni? 

Nie skończyliśmy prawa , ale wiedzieliśmy, że coś „nie halo”, bo ciągle wierzymy w sprawiedliwość. I słuchajcie Państwo dalej : zażalenie na Prokuraturę , sprawa trafia do Sądu ( należy tu nadmienić,że prokuratura w dwóch innych miastach widziała znamiona przestępstwa- koledzy dzwonili, pisali, bo też się” pożalili” na „szusta-pseudomechanika”) i …VIKTORIA ! Sąd przyznał nam rację i znowu nasza „biedna” Prokuratura będzie analizowała sprawę. A pieniądze podatnika gdzie? -się pytam po babsku.  Na razie nie powiemy o tym Ministrowi Sprawiedliwości. Czekamy na rozwój  wydarzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.