Spacer po historycznej dzielnicy  Kazimierz w Krakowie

Oto, co zobaczyliśmy przy uroczej, zabytkowej, pokrytej brukiem uliczce. To piękny, klasyczny Ford A , który na tyle mocno przykuł naszą uwagę, że zatrzymaliśmy się przy nim na dłużej. Jeśli takie auto jest wizytówką hotelu, to co kryją jego wnętrza? Koniecznie musieliśmy się dowiedzieć. Znaleźliśmy się w kawiarni  INX Design Hotel   i od razu zauważyliśmy połączenie tradycji z nowoczesnością.

Perfekcyjnie wykonane przedmioty użytkowe i  eleganckie  wnętrze to atut uroczej  hotelowej kawiarni. Obok staroświeckich, używanych niegdyś przedmiotów widać nowoczesną sztukę użytkową. Nawet obsługa wygląda jak nie z tej epoki. Dystyngowany , uśmiechnięty, dostojny barman tworzy  przytulny nastrój.  Otoczeni pięknem wypiliśmy dobrą kawę oraz gorącą czekoladę. Potem  spotkaliśmy się z sympatyczną panią dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Katarzyną Sowińską i wspaniale nam się rozmawiało. Słuchaliśmy o historii powstania hotelu i inspiracji stylem art  deco. My, natomiast opowiedzieliśmy o naszej fascynacji zabytkową motoryzacją i modą lat 30-tych.

Na drugi dzień postanowiliśmy  odwiedzić hotelową kawiarnię ponownie, ale już w stosownej stylizacji  i w towarzystwie naszego znajomego fotografa http://miroslawwisniewski.pl/

Już czuję niedosyt oraz chęć odkrywania kolejnych ciekawych miejsc w towarzystwie znajomego dżentelmena.

Fot. Mirosław Wiśniewski

Stylistka fryzur  Maja Peryga  http://www.instagram.com/rockagirl/?hl=pl

Fascynator: projekt i wykonanie Bogusława Matysiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.