Adam z Końskich

Jaką moc mają media społecznościowe każdy wie. To właśnie dzięki nim poznałam Adama. Nie poznaliśmy się w realu i możliwe, że nie poznalibyśmy się na ulicy, ale jedno wiem: robię dla niego miejsce na moim blogu , bo jestem pod wrażeniem faceta, który ma kilkanaście aut z lat 30- 70 i potrafi o nich długo rozmawiać. A wszystko zaczęło się od tego, że  zainteresował się moją pasją, potem z kolei on oczarował mnie swoim hobby.

14284862_1156301627749649_1091911718_o

Dla mnie to, czym w wolnych chwilach zajmuje się Adam jest egzotyką. Z mojego babskiego punktu widzenia  wozy bojowe, transportery, amfibie to pojazdy z innej planety. Pomyślałam też przez chwilę, że miłośnik tego rodzaju sprzętu to osoba, która tęskni za dzieciństwem i lubi „pobawić się w wojsko”. Przepraszam Adam, nie lubisz takiego określenia. Tak, masz rację to brzmi niepoważnie i masz prawo poczuć się urażony. Otóż prostuję :Adam na co dzień zajmuje się grafiką użytkową, a w wolnych chwilach współtworzy i  organizuje inscenizacje historyczne. Samochody z duszą, są  jego spełnieniem dziecięcych marzeń. To jego największa pasja, którą realizuje ze swoimi znajomymi. Jego repliki mundurów i wyposażenia żołnierskiego oraz wspaniałe auta można zobaczyć w filmach. Trzeba przyznać, że to bardzo  interesujący człowiek, od którgo JA, tylko sobie znanym sposobem wyciągnęłam kilka informacji.

Auta cywilne i wojskowe, aż dech zapiera.To skromna kolekcja Adama Kwiela z Końskich

https://www.facebook.com/Retro-Limuzyny-Cadillac-205086432…/
https://www.facebook.com/Pojazdy-Militarne-Ko%C5%84skie-58…/

12778766_963429800420195_8574945194469478386_o

Kiedy jedni siedzą przed telewizorem, Adam wkłada mundur , wsiada do „Willissa” i razem z kolegami przypomina historię. Człowiek o duszy artysty, który zawsze dba o merytoryczny wymiar wydarzenia. Można powiedzieć, że to niesamowity nauczyciel historii.

Adam  i jego auto z w roli głównej .Pierwsza klasa! Muzyka rewelacyjna, gra aktorska to majszertyk. Tak uczą historii członkowie stowarzyszenia Stowarzyszenie Historyczne „Rudy”. 

Adaś ma pokaźną kolekcję zabytkowych aut, o czym już kiedyś pisałam. Tym razem jego militarne zabytki zapiszą się w historii kinematografii, ponieważ jeździły na planie filmu „Wyklęty”.Tylko jedno autko na początku filmu jest innego właściciela  (ford z lat 20-tych), a pozostałe Adama Kwiela :willys, pikap,pancerka, opel blitz,,dodge, borgward, cadillac, renault limo, renault -sanitarka itd. Imponujące!