Historia tego auta bardzo nas poruszyła, a otrzymaliśmy ją od Łukasza. Wspaniale, że zabiera się za odrestaurowywanie rodzinnego auta.

Opel P4. Zdjęcie z czasów świetności .

„Mój samochód to Opel P4. Jest w naszej  rodzinie od około 70 lat. Został kupiony  przez mojego dziadka po wojnie. Najpierw jeździł nim mój dziadek oraz moja babcia, która jako jedna z niewielu kobiet miała wówczas prawo jazdy. Później jeździł nim mój tata. Dojeżdżał nim codziennie do pracy. Jeździliśmy naszym oplem co roku nad morze- kilkaset kilometrów w cztery osoby. To była zawsze emocjonująca wyprawa. Auto wzięło udział w wielu filmach min.: ” Vabank I”, „Vabank II”, „Kariera Nikodema Dyzmy” i w wielu mniejszych produkcjach. Było sprawne praktycznie do końca XX wieku.
Później około roku 2000 ze względu na konieczność prac konserwacyjnych samochód został rozebrany i był przygotowywany do remontu. Niestety czas oraz choroba taty nie pozwoliła ukończyć renowacji auta. Dodam iż mój tata miał w „w jednym palcu” cała mechanikę i konstrukcje tego samochodu.

Aktualnie zamierzam odrestaurować nasz rodzinny skarb. Staram się korzystać z pomocy innych, ale oczywiście część rzeczy mam w planie zrobić samemu. Wszystkie części mam choć czasem istnieje trudność w ich identyfikacji. Cały czas się uczę i mam ambicje, aby przywrócić naszemu Opelkowi / Osiolkowi dawna świetność.

Stan aktualny

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.