Pomysł na taki projekt pojawił się dość dawno z sentymentu do tego miejsca, bo mój dziadek był tu kolejarzem. Potem zakochałam się w tych odrestaurowanych wnętrzach. Popytałam Saganensis Wirtualne Muzeum Miasta Żagań i poznałam prezesa Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1, który wiele mi pomógł. Powiedziałam o moim pomyśle fotograf i prezes firmy KD Sp z oo  Kinga KD. Następnie zaprosiliśmy do współpracy ekipę :dymy i film SaroviaArt, agencje Showme kapelusze OKTOPUS sp. c. DJ BRYL-Żagań i tak zrodził się projekt,”Dworce dawniej i dziś. Sagan 1935″, w którym każdy miał coś ciekawego do powiedzenia. Mogę powiedzieć z satysfakcją, że powstaje materiał, który ma wielki walor historyczny i edukacyjny. 

Dziękuję za wsparcie Straży Ochrony Kolei w Żaganiu, PKP PLK Zakład linii kolejowych w ZIELONEJ GÓRZE, PKP SA za możliwość skorzystania z pięknych wnętrz dworca oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK1 w Żaganiu za dostęp do zabytkowej lokomotywy.

Grupa Retrohobby

Dworzec kolejowy w Żaganiu lata 30-te 40-te to były tereny niemieckie i Sagan tętnił życiem. Było pięknie. Potem niszczał, bo u nas zrobił się bałagan. Teraz odrestaurowany, bo znaleźli się ludzie, którym zależało. Wspaniale! Więc opowiadam jak jest pięknie.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.